fbpx

Zelta rudens ražas svētki Bulduros

BDV Mediju Centrs on 2019-09-03

Zelta rudens ražas svētki Bulduros

Aicinām uz Zelta Rudens Ražas svētkiem Bulduros, kas notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas parkā 5. oktobrī no plkst. 9:00-16:00 Viestura ielā 6.
Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņu ražas izstāde, amatnieku un lauksaimniecības produktu ražotāju tirgus būs tikai daļa no skolas 110. jubilejas mācību gada pasākumiem. Svētku organizētāji sarūpējuši izklaides gan lieliem, gan maziem, būs floristikas meistarklases, degustācijas, konsultācijas par dārzos darāmiem darbiem, augu audzēšanu un pavairošanu. Bērnus priecēs izjādes ar ponijiem un radošās darbnīcas. Īpašs pārsteigums sarūpēts visiem skolotājiem Starptautiskajā skolotāju dienā.
Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar dendroloģiskiem retumiem, kas vairāk nekā simts gadu garumā atraduši paliekošas mājas skolas vēsturiskajā parkā. Īpaši skaisti rudenī ir sarkanlapu ozoli, romantiskais skats pār dīķi uz veco skolas ēku.
Amatnieki un tirgotāji pulcēsies pie skolas galvenās ieejas un rozārija.

Pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas galvenās ieejas darbosies STĀDU PIETURA – šajā vietā ikviens apmeklētājs varēs novietot savus pirkumus un turpināt brīvām rokām baudīt pastaigas, meistarklases, izklaides un ieturēt maltīti. Pirkumus būs iespējams nogādāt līdz jūsu automašīnai vai sabiedriskā transporta pieturai pie skolas ieejas vārtiem.

Lai jums skaisti šie rudens ražas un reizē arī gadalaika pavadīšanas svētki nākamajā laika periodā, kas lielāko krāsu paleti nomainīs pret baltu.

  • Amatnieku izstrādājumi un meistardarbnīcas.
  • Pārtikas produktu degustācijas un iegāde.
  • Rudens puķu, augļu koku un dekoratīvo augu stādi.
  • Dārzkopības konsultācijas.
  • Floristikas meistarklases.
  • Dārza preču un tehnikas tirdzniecība.
  • Bulduru audzēkņu Rudens ražas izstāde.
  • Praktiski padomi no Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzējiem un audzēkņiem.
  • Bezmaksas stāvvieta automašīnām.
  • Ieeja bez maksas visai ģimenei.
  • Iebraukšana Jūrmalā bez maksas.

Krāšņajās un slavenajās Bulduru puķu dobēs šoruden sākas rekonstrukcijas darbi, tās tiks ievērojami pārveidotas, padarot tās ērtākas gan aplūkošanai, gan kopšanai.

Lai turpmāk dobes ziedētu vēl bagātīgāk, uzsākts darbs pie laikmetīgas, automātiskas laistīšanas sistēmas ierīkošanas. Projekts top sadarbībā LU, RTU, LLU zinātniekiem, dārzkopības un dārzu ierīkošanas speciālistiem no SIA Blīdene, SIA Galantus un Stādu audzētāju biedrības, projekta “Autonoma robotizēta platforma Latvijas iDārzs – ilgtspējīgai stādaudzēšanas nozares attīstībai” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.- 2020.gadam pasākuma „Sadarbība” 16.1.apakšpasākuma “Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projekta īstenošanai” līdzekļiem Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija. Pēc rekonstrukcijas dobēs atkal ziedēs jaunākās vasaras puķu, ziemciešu šķirnes, stādījumus veidos gan klasiski strukturēti mācību un pētniecības darbu vajadzībām, gan brīvos laukumos, lai iepriecētu visus, kam tīk veldzēties ziedu un dabas skaistumā.

Konkurss notiek sociālajā tīklā FACEBOOK, ierakstot tīkla meklētājā @bulduri.lv, atradīsiet Bulduru Dārzkopības vidusskolas profilu. Skolas laika joslā atradīsiet konkursu – spiediet PATĪK un DALĪTIES ar informāciju par Zelta Rudens Ražas svētkiem un iegūstamo balvu, un kļūstiet par konkursa dalībnieku.

Vācu kvalitātes dārza šķēres ar turētāju (pieliekams pie jostas) ērtai strādāšanai dārzā. Šīs šķēres Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārznieki izvēlējās kādā Vācijas izstādē, Latvijā vēl nav nopērkamas.

Visi dalībnieki, kuri būs izpildījuši konkursa prasības (spied PATĪK un DALĪTIES), piedalīsies izlozē. Izloze notiks dienu pirms pasākuma – 4. oktobrī. Uzvarētājs tiks paziņots sociālajā tīklā Facebook un iespēju robežās, mēs sazināsimies ar uzvarētāju, lai noskaidrotu, kā viņš vēlas saņemt balvu – pasākuma dienā vai pa pastu.

Lai veiksme jums allaž ir līdzās.

 • no 9. septembra – ikviens stādu audzētājs, dārza preču tirgotājs, amatnieks, mājražotājs, ēdinātājs u.c.

Pieteikumus gaidām līdz 2. oktobrim!

 • reģistrējoties un veicot samaksu līdz 23. septembrim, Stādu audzētāju biedrības biedriem EUR 5.00 par tekošo metru (reģistrējoties vēlāk – EUR 8.00 par tekošo metru).
 • visiem pārējiem, reģistrējoties un veicot samaksu līdz 23. septembrim EUR 7. 00 par tekošo metru (reģistrējoties vēlāk – EUR 10.00 par tekošo metru).

Dalībnieku reģistrācija notiek līdz 2. oktobrim, ja vēl ir pieejami tirdzniecības laukumi.

 • A zona: stādi, dārza preces
 • B zona: amatnieki un mājražotāji u.c. pakalpojumi
 • C zona: Ēdināšanas pakalpojumi

Pieteikumiem jāpievieno arī produkcijas un stenda foto elektroniskajā pieteikuma anketā.

Nolikums

View Fullscreen

Ingrīda Egle, T. 26712515, 26660078, ingrida.egle@bulduri.lv
Organizē: Bulduru Dārzkopības vidusskola
Atbalsta: Stādu audzētāju biedrība

“Rudens vainagu gatavošanas demonstrējumi ar rudens veltēm!”

Iespēja iepazīties ar dažādām vainagu gatavošanas tehnikām, kā arī pamēģināt izgatavot un doties mājās ar krāšņu interjera rotu, kas iepriecinās jūs drēgnajos rudens vakaros! Meistarklasi vadīs skolas galvenā floriste Ineta Ozoliņa – Skrūzmane.

“Rožu ieziemošana”

Rozārijā, kas atrodas pie skolas galvenās ieejas rožu ieziemošanu veiks un prakstisku padomus sniegs Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārznieces Marta Saulīte un Elga Ence.

“Zaļumi ziemā”

Dārzeņkopības pedagoģe Laima Lūse pastāstīs, kā tumšajā periodā izaudzēt zaļumus. Uzzināsiet, kā saglabāt to, kas šobrīd ir dārzā. Kā arī to, kā ziemā uzaudzēt vērtīgās biešu un citu dārzeņu lapiņas veselīgas un uzturvērtīgas maltītes nodrošināšanai. Praktiski padomi un paraugdemonstrējumi.

“Krūmmelleņu audzēšana”

Ikvienam, kurš vēlas, ir iespēja savā dārzā iekopt krūmmelleņu stādus, kas pie pareizas kopšanas sniegs bagātīgu ražu un palīdzēs stiprināt veselību vairāku desmitu gadu garumā. ZS Jaunpumpuri pārstāvis Aigars Bedrītis ar 14 gadu pieredzi krūmmelleņu audzēšanā, tagad kopj vērtīgās ogas 18 ha platībā. Dalīsies padomos par stādu šķirnēm, informēs par to, kā veidot un barot krūmus. Plašāka informācija par audzētāju krummellenes.lv

“Rudens cepures šūšana”

Lietus un vējš ir jau klāt! Laiks sagādāt sev un savējiem rudens cepurīti! Šajā meistarklasē katrs no jums varēs sašūt savu ideālo rudens cepurīti pēc saviem mēriem, lai tā derētu kā uzlieta un būtu pieskaņota jūsu rudens jakai. Apgūsiet detaļu sašūšanas secību, apstrādi. Meistarklase notiks no plkst. 12:00 – 14:00, bet no plkst. 10:00 – 15:00 varēsit pasūtīt cepurīti un saņemt to dienas laikā.

Līdzi jāņem: šujmašīna vai overloks, šķēres, trikotāžas adata, saspraužamās adatiņas u.c. minimālais šūšanas ekipējums, kā arī rakstāmpiederumi. Mēs nodrošinām: plašu audumu izvēli, piegrieztni un zinošas pasniedzējas atbalstu šūšanas procesā.
Dalības maksa : 20 Eur
Pieteikšanās rakstot: ziilefabrics@gmail.com

Vairāk par Ziile Fabrics http://www.ziilefabrics.lv/ un https://www.facebook.com/ziilefabrics/

“Bonsai veidošanas meistarklase”

Bonsai ir miniatūrs kociņš, kas veidots no normāla auga. Tātad tas nav īpašs auga tips, bet gan tā audzēšanas veids. Bonsai koki ir dzīvas reālās dabas ilustrācijas, kas vienmēr paliek nepabeigtas. Mākslu veido augs, augsne, pods un reizēm arī paliktnis vai galds.

Meistarklasi vadīs: Valdis Valters – bonsai dārza īpašnieks. Vairāk uzzini http://bonsai.lv

Vārds „bonsai” arī vienlaicīgi reprezentē gadsimtiem senas podos iestādītu koku apgriešanas tehnikas. Lielākā bonsai brīnumainība slēpjas tajā, ka tie ir tikai dažus desmitus centimetru augsti kociņi, taču tiem piemīt visas dabā esošo lielo un veco koku īpašības, tāpēc tie spēj dzīvot vairākas desmitgades un citkārt – pat simtiem gadu.

“Japāņu valodas meistarklase”

Ja esi apsvēris iespēju mācīties vai strādāt Jāpānā, nāc iepazīt, kur un kā var apgūt japāņu valodas zināšanas Latvijā.

Jau no pašas pirmās nodarbības teorētiskās zināšanas tiek apvienotas ar savstarpējām sarunām, mūzikas klausīšanos. Animācijas, filmu un seriālu skatīšanos oriģinālvalodā ar subtitriem, lai vēlāk analizētu sintaksi un vieglāk saprastu semantisko nozīmi, izvēlētajiem vārdiem un teikumu struktūru.
Papildinājumā visam tiek lasītas grāmatas un mācību procesā iekļautas dažādas spēles, interaktīvās noveles un manga. 2020.gadā tiek plānots brauciens uz Japānu. Mācību laikā būs iespēja tikties ar tiem, kuriem japāņu valoda ir dzimtā valoda. Tā būs lieliska iespēja pārbaudīt savas jauniegūtās iemaņas praksē gan runājot, gan klausoties.

“Dekorēšanas meistarklase”

Pasākumu dekoratores Ērika Spole un Ieva Damberga dalīsies idejās, kā 3 dažādos veidos uzklāt kāzu dienas pārsteiguma galdiņu jaunajam pārim brīvā dabā. Dekorācijas būs pieejamas visas dienas garumā lielisku fotogrāfiju uzņemšanai.

Vides spēles – mācāmies saudzēt vidi.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas jauniešu klubiņš “Zaļie spiegi” caur spēlēm iepazīstinās ar videi svarīgiem faktoriem. Mērķis ir izzināt un saglabāt dabu. Jaunieši katru gadu piedalās dažādās vides saglabāšanas akcijās, konkursos un aktivitātēs, tādējādi izrādot patiesu ieinteresētību ilgtspējīgā saimniekošanā, dabas resursu saglabāšanā un izmantošanā. Spēles, kurams jums būs ļauts spēlēt ir piedalījušās konkursos un saņēmušas godalgotas vietas. Būs patiesi interesanti.

3D printeru paraugdemonstrējumi.

Varēsiet vērot 3D printerus darbībā, kā tie spēj saražot augu prototipus, lai jaunieši varētu mācīties un atšķirt stādus, kad tie vēl ir mazi. Tāpat uzzināsiet par citām 3D printeru iespējām – dažādiem interjera palīgmateriāliem, kas kalpo floristu radošajām izpausmēm u.c.

Atraktīvas spēles gariem vakariem

Lielās koka spēles ir lielisks veids, kā ģimenei vai kompānijai kopā atraktīvi pavadīt brīvo laiku. Kā arī, tas ir brīnišķīgs veids kā garlaicīgu dienu padarīt jautrāku, lietaino brīvdienu priecīgāku. Ieskaties https://www.lielaskokaspeles.lv/

Share This