fbpx

Viedā dārza atklāšana 10.09.2020.

Latvijā pirmā Viedā dārza atklāšana 10.09.2020. plkst. 15:00.

ZIEDI. ZINĀTNE. MŪZIKA.

Pasākuma programmā:

15:00 Svinīgā atklāšana DrumArt Collective pavadījumā
16:15 Pastaigas, Meistarklases, iepazīšanās ar Viedā Dārza projektu un autentiskām pasākuma rīkošanas vietām
16:30 Mākslinieces, mākslas terapeites Ēras Zalcmanes izstādes “Zieda dvēsele” atklāšana
17:30 “Viedā dārza saulrieta koncerts”

Par Viedā dārza “i-Dārzs” projektu:

Skolā top unikāls projekts – vienīgais Latvijā viedais dārzs “Latvijas i-Dārzs”. Projekta mērķis ir izgatavot robotu, kas pārvietosies starp augu dobēm, fotogrāfēs un skenēs augus ar dažādām kamerām, lai sekotu līdzi augu attīstībai, darbinās laistīšanas sistēmu, savlaicīgi noteiks slimību un kaitēkļu parādīšanos, informāciju, apkopojot datubāzē.
Viedais dārzs būs gan zinātnes un tehnoloģiju attīstības telpa, gan skaistu pasākumu rīkošanas vieta.

Jau no 2019.gada vasaras sākuma Bulduru Dārzkopības vidusskolā top viedais dārzs “i-Dārzs”, kas ir unikāls ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Labvēlīgie laikapstākļi un izmantotie risinājumi ļāvuši tam uzplaukt visdažādākajās krāsās, veidojot skaistas un košas krāsu spēles.

Projekta mērķis ir izgatavot robotu, kas pārvietosies starp augu dobēm, fotogrāfēs un skenēs augus ar dažādām kamerām, lai sekotu līdzi augu attīstībai, darbinās laistīšanas sistēmu, savlaicīgi noteiks slimību un kaitēkļu parādīšanos, informāciju, apkopojot datubāzē.

Šī gada jūnija sākumā noslēdzās projekta pirmā kārta – dārzā ierīkota autonomas digitālas laistīšanas sistēma. Sistēma paredz, ka augu laistīšanu varēs vadīt un kontrolēt no jebkuras pasaules malas.  Sistēma sekos līdzi meteoroloģiskajām prognozēm un atbilstoši tām regulēs nepieciešamo ūdens daudzumu.

Ziemciešu kolekciju parauglaukumi ir izveidoti tā, lai tajos varētu veikt augu fenoloģiskos pētījumus un salīdzināšanu, gan vācot datus par augu attīstību. Augi ir sagrupēti pēc augšanas prasībām un dekorativitātes, veidojot ne tikai praktiskus un pētījumu norisei atbilstošus, bet arī kompozicionāli radošas augu grupas un pļavveida stādījumus.

Informāciju sagatavoja
SIA Bulduru Dārzkopības vidusskola
projekta “Autonoma robotizēta platforma Latvijas iDārzs
ilgtspējīgai stādaudzēšanas nozares attīstībai” vadītāja
Anta Sparinska,
 29446249

Detalizētāk par viedo dārzu https://www.bulduri.lv/2019/11/20/bulduros_top_idarzs/

Šajā dienā notiks arī mākslinieces Ēras Zalcmanes darbu izstādes atklāšana mūsu skolas telpās.

Ēra Zalcmane mag.art.; mag. psych. LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docētāja. Izstāde “Zieda dvēsele”. Izstāde veltīta gaismai un tās meklējumiem cilvēku un ziedu dvēselēs. Šīs izstādes galvenais simbols ir zieds un gaismas atspulgi uz ziedlapām. Gaisma kā saule, gaisma kā mīlestība, cilvēcība, zināšanas, evolūcija un gara atmoda. Māksliniece Ēra Zalcmane mākslas bakalaura un maģistra grādu ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā. Kā arī maģistra grādu sociālajā psiholoģijā Latvijas Universitātē. Zinātniski pētnieciskajā darbībā pievērsusies krāsu psihofizioloģijai, mākslas terapijai un simbolismam grafikas mākslā. Māksla un psiholoģija autori ir interesējusi jau no bērnības. Izprast cilvēkus un to dvēseli bija svarīgi jau no mazotnes, tāpēc tagad māksla un psiholoģija ir savijusies kopā. Gleznojot uz zīda māksliniece veido daudzus slāņus. Vispirms krāsa tiek pludināta kā akvarelis. Pēc tam tiek lazēti vairāki krāsu slāņi. Ļoti svarīga ir arī grafiskā līnija un tās ritmi, ko veido kontūrkrāsa. Īpaša nozīme tiek pievērsta krāsām gan no mākslinieciskā, gan no psihofizioloģiskā aspekta. Sākumā gleznās redzamie ziedi tiek rūpīgi studēti un zīmēti no dabas, taču darba procesā tie pārtop un kļūst stilizēti un simboliski. Zieds ir kā dvēseles simbols un gaismas pieskāriens tai. Vairāki darbi šajā izstādē tika veidoti kā mandalas, jeb sakrālās cirkulārās kompozīcijas, kurās centrs ir kā psihiskās enerģijas un patības organizējošais kodols. K.G. Jungs uzskatīja, ka mandalas simboliski tēlainā kompozīcija attēlo garīgo, kosmisko vai psihisko kārtību. Šajās kompozīcijās katrs zieds simbolizē kādu cilvēka dvēseles aspektu, ko apspīd un izgaismo dievišķā gaisma.

Share This