fbpx

Pārsteidzoša interese par zemeņu, ziemas ķiploku un sīpolu audzēšanu Latvijā

BDV Mediju Centrs on 2019-10-01
19.septembrī Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika Lauka dienas demonstrējuma «Dažādu augu aizsardzības metožu ietekme uz sīpolaugu un zemeņu augšanu un ražu Latvijas apstākļos» 19-00-A00102-000011 ietvaros.

Interesi par minēto tēmu kopumā izrādīja 49 cilvēki, kas liecina, ka demonstrējuma tēma ir aktuāla un saistoša.

Lauku dienu ietvaros bija iespēja dzirdēt Mg.biol. agronomes Jūlijas Vilcānes stāstījumu par augu aizsardzību zemenēm un sīpolaugiem. Klātesošie saņēma ieteikumus mēslošanai, slimību ierobežošanai, kaitēkļu un nezāļu ierobežošanai, kā arī iepazinās ar jaunāko aizsardzības līdzekli, kurš palīdz  augus aisargāt no pirmajām salnām.

Dārzkopības institūta pētniece Ieva Kļaviņa dalījās savās zināšanās par Zemeņu audzēšanu. Stāstījumā pievēršot uzmanību stādījumu ierīkošanas nosacījumiem, stādīšanas pamatprincipiem un šķirņu izvēlei, izskaidrojot stādu veidus, kas palīdz stādījumiem būt veselīgiem.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Imanta Missas vadītā diskusijā par Ziemas Ķiploku audzēšanu, audzēšanas īpatnībām, stādīšanas laiku, stādāmā materiāla pavairošanu, kā arī uzzināt, ka mēslošana nepalielina daivu skaitu, bet gan ietekmē to izmēru.

Tāpat varēja noklausīties Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzeņkopības speciālistes Laimas Lūses stāstījumu par ziemas sīpoliem, to audzēšanas atšķirībām no vasaras sīpoliem. Uzzināt, kad ziemas sīpolus vislabāk likt zemē un ka zeme vismaz 2 nedēļas pirms stādīšanas jāsagatavo.

Spītējot lietum, izturīgākie devās apskatīt Guntas Krastiņas vadībā demonstrējumā ierīkotos zemeņu lauciņus pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas. Atšķirības starp lauciņiem, kas apstrādāti ar dažādiem augu aizsardzības līdzekļiem, vēl ar aci nebija novērojamas, bet atšķirības attīstībā starp šķirnēm gan bija uzskatāmas.

Uz tikšanos nākamajās Lauku dienās. Paldies par aktīvu interesi un līdzdalību pētījumos.

Share This