fbpx

BDV jaunā laboratorija plāno sadarbību ar Franciju

BDV Mediju Centrs on 2019-06-13

2019. gada 12. jūnijā, trešdien, Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika nozīmīga tikšanās ar Francijas Lauksaimniecības ministrijas un Francijas vēstniecības pārstāvjiem, ievadot sarunas par daudzām būtiskām sadarbības jomām dārzkopības un kokkopības nozarē, kā arī viesnīcu servisa un pavārmākslas nozarēs.

Īpašu interesi raisīja jaunā BDV Augu audu kultūru laboratorija un tās sadarbības iespējas ar Francijas Zinātniskajām institūcijām un industriju augu audzēšanā in vitro un in vivo, kā arī testēšanas metožu attīstīšanā molekulārās bioloģijas un augsnes ķīmijas jomā.

Tika pārrunātas iespējas sadarboties ar Francijas ārstniecisko augu audzēšanas kompānijām, ar mērķi audzēt Bulduros specifiskus ārstnieciskos augus, no kuriem izdalītu ārstnieciskās vielas, lai tālāk tās nodotu kosmētisko līdzekļu ražotājiem kvalitatīvu kosmētisko līdzekļu ražošanai.

Francijas pārstāvji saskatīja iespējas audzēkņu un pedagogu mobilitātes programmu veidošanā. Jau tuvākajā laikā Francijas pārstāvji izrādīja gatavību piesastīt vieslektorus BDV mācību procesa dažādošanai un jaunu kompetenču apgūšanai tūrisma un ēdināšanas nozarēs. Savukārt dārzkopībā un arboristikā ir interese apmācīt Francijas jauniešus Bulduros.

Sarunās piedalījās:

  1. Francijas Lauksaimniecības ministrijas, Lauksaimniecības izglītības departamenta (EPLEFPA) koordinatore Polijā un Baltijas valstīs Pascale LABROUSSE,
  2. Francijas Lauksaimniecības ministrijas Lauksaimniecības padomniece Polijā, Baltijas valstīs un Ungārijā Marie-Christine LE GAL,
  3. Francijas vēstniecības Ekonomikas padomnieks Jean VAURY,
  4. Francijas vēstniecības Ekonomikas padomnieka vietniece Iveta SARAČINSKA un
  5. Latvijas Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu un stratēģijas analīzes departamenta Stratēģijas analīzes nodaļas vadītājs Jānis ŠNAKŠIS.
  6. BDV sarunās pārstāvēja valdes loceklis Rafaels JOFFE,
  7. BDV direktore Ieva VINCOVSKA,
  8. Augu audu kultūru laboratorijas vadītāja Līva Ļebedeva,
  9. Tūrisma un viesmīlības katedras vadītāja Agrita BALTRŪNA,
  10. Ekonomiste Ludmila BELOVA.
Share This