fbpx
Jaunumi

Mūsu pedagoģe iecelta par ordeņa kavalieri! Lepojamies un sirsnīgi sveicam!

Inese Cepleniece on 2019-05-07

Par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras ordeņa kavalieri iecelta mūsu brīnišķīgā Ziedu mākslas pedagoģe, floristikas skolotāja Austra Šeiniņa, kurai Bulduru Dārzkopības vidusskolā  rit 53 darba gads.

Joprojām nenogurstoši un čakli skolotāja turpina uzturēt Bulduru Dārzkopības vidusskolā ziedu mākslas elpu, kopjot plašo telpaugu kolekciju un rūpējoties par ziemciešu un vasaras puķu kolekciju BDV puķu dārzos.

Kopš 1966. gada, Austra Šeiniņa ir veidojusi un turpina veidot Bulduru Dārzkopības vidusskolas iekštelpu un ārtelpu. Ir mācījusi floristikas mākslu vairākiem simtiem jauno speciālistu. Izaudzinājusi sev maiņu – floristikas skolotājas Inetu Ozoliņu-Skrūzmani un Ilzi Bāni, kuras ar savas skolotājas precizitāti un filigrāno pieeju darbam, veiksmīgi turpina Austras Šeiniņas iedibinātās tradīcijas.

2018.gada absolventu salidojumā Skolas Attīstības biedrība Austrai Šeiniņai pasniedza Pētera Dindoņa (skolas dibinātājs 1905. gadā) vārdā nosaukto balvu – statueti – PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU BULDURU SKOLAS ATTĪSTĪBĀ.

Austras Šeiniņas aprūpētā telpaugu kolekcija ir BDV iekštelpu vizītkarte.

Augi regulāri ir aplaistīti, noslaucīti putekļi, pēc vajadzības pārstādīti. Telpaugu kolekciju izmanto BDV audzēkņu apmācībai, kā arī tālākizglītības kursu programmu dalībnieku izglītošanai. To vēro daudzie interesenti un skolas viesi. Kolekcija regulāri tiek papildināta ar jaunākā sortimenta augiem. Pateicoties viņai, mēs varam lepni teikt, ka Bulduri visos gadalaikos zaļo un zied.

Austra Šeiniņa katru gadu veido BDV Puķu dobes augu izvietojumu.

No agra pavasara līdz rudenim tā ir apmācību bāze Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem. Tā ir arī vieta, kur divos gados reizi brauc puķu audzētāji no visas pasaules, lai apskatītu jaunākos sasniegumus puķkopībā, jo sēklas BDV puķu dobēm, ar Latvijas uzņēmuma SIA Onava starpniecību, sagādā profesionāļi no visas pasaules. (2019. gada 26. jūlijā Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks Puķu dienas, kad te pulcēsies puķkopji, selekcionāri un puķu profesionāļi no visas pasaules).

Austras Šeiniņas aprūpē ir arī BDV Dārzkopības muzejs ar savu plašo telpaugu klāstu.

Muzeja eksponāti ir izvietoti 1930. gadā celtajā Latvijā pirmajā dārzkopības skolas ēkā, kura atjaunota 1994. gadā. Muzejā ir apkopota Latvijas dārzkopības vēsture, sākot ar 1905. gadu. Redzamas planšetes – skolotāji, absolventi. Absolventu un skolotāju sarakstītās grāmatas. Latvijā vecākajam dārzkopības žurnālam Dārzs un Drava sākusies 61. gadskārta Visus šos garos gadus tajā atrodamas Bulduru skolotāju un absolventu publikācijas. Muzejā ir visi žurnāla numuri.

No sirds visi sveicam mūsu mīļo skolotāju un priecājamies kopā par godam pelnīto Valsts apbalvojumu!

Share This