fbpx
Jaunumi

Jaunas mācību programmas un laboratorija.

BDV Mediju Centrs on 2019-03-08
Skolas valdes locekļa Rafaela Joffes uzruna Zemnieku Saeimas kongresā 8. martā 2019. gadā Bulduru Dārzkopības vidusskolā.

Esmu ārkārtīgi pagodināts jūs visus sagaidīt Bulduru Dārzkopības vidusskolā – vietā, kura ar savu 110 gadus seno vēsturi pamatoti tiek uzskatīta par Dārzkopības nozares simbolu un izglītības kvalitātes zīmolu.

Mēs lieliski apzināmies mūsdienu izaicinājumus Lauksaimniecības nozarē un veltām visas savas pūles, lai nodrošinātu kvalitatīvu profesionālu izglītību, kas Latvijai dotu zinošus, prasmīgus un drosmīgus speciālistus.

Līdzās esošajām mācību programmām dārzkopībā, ainavu būvniecībā un kopšanā, šogad esam uzsākuši apmācības kokkopībā, ļaujot apgūt sarežģītās arborista prasmes.

Jaunajā mācību gadā uzsāksim modernas apmācības augkopībā. Šim nolūkam gatavojam Augu audu kultūru laboratoriju, kur audzēkņi mācīsies vairot no slimībām brīvus augus.

Jau šobrīd mūsu audzēkņi aktīvi izmanto nesen atjaunoto lauksaimniecības tehnikas bāzi un jāteic, ka tas viņiem sagādā ne tikai lielu prieku, bet arī māca uzņemties atbildību.

Intensīvas apmācības un darbs notiek mūsu mācību siltumnīcās, kur audzēkņi apgūst efektīvas saimniekošanas metodes, izmantojot gan roku darbu, gan arī modernas tehnoloģijas.

Vēlētos īpaši atzīmēt mūsu skolas ziedu dizaina mākslinieku darbu. Mūsu floristikas speciālisti tika izvēlēti kā labākie un zinošākie darbam Aglonā Pāvesta Franciska vizītes laikā, greznojot Baziliku Svētku Dievkalpojumam. Tikai pie mums šo profesiju jaunieši var apgūt valsts apmaksātā programmā.

Tāpat ļoti nopietni vēlētos vērst jūsu uzmanību, ka Bulduru Dārzkopības vidusskola šodien pārstāv arī Tūrisma un viesmīlības izglītības nozari, piedāvājot savās mācību programmās Lauku tūrisma un ekotūrisma virzienus, kā arī apmācības pavārmākslā ar pievienoto vērtību, nodrošinot ne tikai ēdiena gatavošanas, bet arī ēdiena pasniegšanas prasmes, kā arī zināšanas par produktu audzēšanas metodēm un kvalitāti.

Mūsu skolā gan pedagogi, gan arī jaunieši patiesi izbauda starpdisciplināras izglītības procesu, kur dažādu mācību programmu audzēkņi vienojas kopīgā darbā – pavāri sadarbojas ar dārzniekiem, viesmīļi – ar floristiem, prasmīgi radot patiesi brīnišķīgu gaisotni.

Novēlu jums visiem produktīvu, rezultatīvu un gandarījuma piepildītu šo dienu! Vēlreiz izsaku patiesu prieku, ka pulcējaties šajā nozarei nozīmīgajā vietā. Esiet sveicināti un vienmēr laipni gaidīti Bulduru Dārzkopības vidusskolā!

Bulduru Dārzkopības vidusskola – MĒRĶTIECĪGA IZGLĪTĪBA
Share This