fbpx
BDV Mediju Centrs on 2019-09-03

Zelta rudens ražas svētki Bulduros

Aicinām uz Zelta Rudens Ražas svētkiem Bulduros, kas notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas parkā 5. oktobrī no plkst. 9:00-16:00 Viestura ielā 6.
Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņu ražas izstāde, amatnieku un lauksaimniecības produktu ražotāju tirgus būs tikai daļa no skolas 110. jubilejas mācību gada pasākumiem. Svētku organizētāji sarūpējuši izklaides gan lieliem, gan maziem, būs floristikas meistarklases, degustācijas, konsultācijas par dārzos darāmiem darbiem, augu audzēšanu un pavairošanu. Bērnus priecēs izjādes ar ponijiem un radošās darbnīcas. Īpašs pārsteigums sarūpēts visiem skolotājiem Starptautiskajā skolotāju dienā.
Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar dendroloģiskiem retumiem, kas vairāk nekā simts gadu garumā atraduši paliekošas mājas skolas vēsturiskajā parkā. Īpaši skaisti rudenī ir sarkanlapu ozoli, romantiskais skats pār dīķi uz veco skolas ēku.
Amatnieki un tirgotāji pulcēsies pie skolas galvenās ieejas un rozārija.

Pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas galvenās ieejas darbosies STĀDU PIETURA – šajā vietā ikviens apmeklētājs varēs novietot savus pirkumus un turpināt brīvām rokām baudīt pastaigas, meistarklases, izklaides un ieturēt maltīti. Pirkumus būs iespējams nogādāt līdz jūsu automašīnai vai sabiedriskā transporta pieturai pie skolas ieejas vārtiem.

Lai jums skaisti šie rudens ražas un reizē arī gadalaika pavadīšanas svētki nākamajā laika periodā, kas lielāko krāsu paleti nomainīs pret baltu.

  • Amatnieku izstrādājumi un meistardarbnīcas.
  • Pārtikas produktu degustācijas un iegāde.
  • Rudens puķu, augļu koku un dekoratīvo augu stādi.
  • Dārzkopības konsultācijas.
  • Floristikas meistarklases.
  • Dārza preču un tehnikas tirdzniecība.
  • Bulduru audzēkņu Rudens ražas izstāde.
  • Praktiski padomi no Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzējiem un audzēkņiem.
  • Bezmaksas stāvvieta automašīnām.
  • Ieeja bez maksas visai ģimenei.
  • Iebraukšana Jūrmalā bez maksas.

Krāšņajās un slavenajās Bulduru puķu dobēs šoruden sākas rekonstrukcijas darbi, tās tiks ievērojami pārveidotas, padarot tās ērtākas gan aplūkošanai, gan kopšanai.

Lai turpmāk dobes ziedētu vēl bagātīgāk, uzsākts darbs pie laikmetīgas, automātiskas laistīšanas sistēmas ierīkošanas. Projekts top sadarbībā LU, RTU, LLU zinātniekiem, dārzkopības un dārzu ierīkošanas speciālistiem no SIA Blīdene, SIA Galantus un Stādu audzētāju biedrības, projekta “Autonoma robotizēta platforma Latvijas iDārzs – ilgtspējīgai stādaudzēšanas nozares attīstībai” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.- 2020.gadam pasākuma „Sadarbība” 16.1.apakšpasākuma “Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projekta īstenošanai” līdzekļiem Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija. Pēc rekonstrukcijas dobēs atkal ziedēs jaunākās vasaras puķu, ziemciešu šķirnes, stādījumus veidos gan klasiski strukturēti mācību un pētniecības darbu vajadzībām, gan brīvos laukumos, lai iepriecētu visus, kam tīk veldzēties ziedu un dabas skaistumā.

Konkurss notiek sociālajā tīklā FACEBOOK, ierakstot tīkla meklētājā @bulduri.lv, atradīsiet Bulduru Dārzkopības vidusskolas profilu. Skolas laika joslā atradīsiet konkursu – spiediet PATĪK un DALĪTIES ar informāciju par Zelta Rudens Ražas svētkiem un iegūstamo balvu, un kļūstiet par konkursa dalībnieku.

Vācu kvalitātes dārza šķēres ar turētāju (pieliekams pie jostas) ērtai strādāšanai dārzā. Šīs šķēres Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārznieki izvēlējās kādā Vācijas izstādē, Latvijā vēl nav nopērkamas.

Visi dalībnieki, kuri būs izpildījuši konkursa prasības (spied PATĪK un DALĪTIES), piedalīsies izlozē. Izloze notiks dienu pirms pasākuma – 4. oktobrī. Uzvarētājs tiks paziņots sociālajā tīklā Facebook un iespēju robežās, mēs sazināsimies ar uzvarētāju, lai noskaidrotu, kā viņš vēlas saņemt balvu – pasākuma dienā vai pa pastu.

Lai veiksme jums allaž ir līdzās.

 • no 9. septembra – ikviens stādu audzētājs, dārza preču tirgotājs, amatnieks, mājražotājs, ēdinātājs u.c.

Pieteikumus gaidām līdz 2. oktobrim!

 • reģistrējoties un veicot samaksu līdz 23. septembrim, Stādu audzētāju biedrības biedriem EUR 5.00 par tekošo metru (reģistrējoties vēlāk – EUR 8.00 par tekošo metru).
 • visiem pārējiem, reģistrējoties un veicot samaksu līdz 23. septembrim EUR 7. 00 par tekošo metru (reģistrējoties vēlāk – EUR 10.00 par tekošo metru).

Dalībnieku reģistrācija notiek līdz 2. oktobrim, ja vēl ir pieejami tirdzniecības laukumi.

 • A zona: stādi, dārza preces
 • B zona: amatnieki un mājražotāji u.c. pakalpojumi
 • C zona: Ēdināšanas pakalpojumi

Pieteikumiem jāpievieno arī produkcijas un stenda foto elektroniskajā pieteikuma anketā.

Nolikums

Ingrīda Egle, T. 26712515, 26660078, ingrida.egle@bulduri.lv
Organizē: Bulduru Dārzkopības vidusskola
Atbalsta: Stādu audzētāju biedrība

Share This